Pozostałe Pozostałe

Alejka Kolekcjonerska

  • Data rozpoczęcia:
    30 KWIETNIA 2022 10:00
  • Data zakończenia:
    18 WRZEśNIA 2022 18:00

Zapraszamy od 30.04.2022 do 18.09.2022 roku na Alejkę Kolekcjonerską, która jak co roku będzie na Skwerze Pionierów.

To tutaj kołobrzescy kolekcjonerzy prezentują swoje zbiory, wśród których znaleźć można prawdziwe perełki: starą porcelanę, biżuterię, figurki, rzeźby, medale, zegary, monety, oldschoolowe winyle, srebrne naczynia i sztućce. Można podziwiać, poznać nieco historii, porozmawiać z pasjonatami kolekcjonerstwa, ale również nabyć oryginalną pamiątkę, lub upominek dla najbliższych. Alejka Kolekcjonerska stwarza również możliwość dotarcia do cennych rodzinnych pamiątek, które zdarzają się już coraz rzadziej - odnaleziony tego typu przedmiot można przynieść, uzyskać informacje na temat jego wartości, wycenić monety itp. Nie można trafić lepiej, bowiem członkowie klubu zrzeszeni są w oddziałach terenowych Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, głównie koszalińskiego. Mają również spore doświadczenie - prowadzony obecnie przez prezesa Witolda Łukawskiego klub działa w mieście już 22-gi rok.  Stoiska wystawiennicze  zlokalizowane są na Skwerze Pionierów i czynne codziennie w godz. od 10.00 – 18.00 od wiosny, aż do późnego lata. Zapraszamy na Alejkę Kolekcjonerską!

Kołobrzeski Klub Kolekcjonera w tym roku obchodzi jubileusz XX-lecia działalności w mieście.

Pandemia przerwała trwające od dłuższego czasu przygotowania do uroczystości podsumowującej dwie dekady kołobrzeskiego kolekcjonerstwa. Obecny prezes KKK Witold Łukawski zapewnia, że plany klubowiczów zostaną zrealizowane jak tylko sytuacja wróci do normy. A jest co świętować. Prowadzone przez kolejnych prezesów od 2000 roku działania zmierzały do skonsolidowania środowiska kołobrzeskich kolekcjonerów, a dzięki temu zapewnienia im wsparcia, umożliwienia prezentacji swoich zbiorów na organizowanych regularnie Giełdach Staroci, a w sezonie letnim Alejkach Artystycznych i Kolekcjonerskich. Wiele w tym zakresie udało się osiągnąć. Dziś kolekcjonerzy mogą dzielić się swoją wiedzą w zakresie kolekcjonowanych  przedmiotów, doradzić, dokonać wyceny, czy wreszcie pomnażać i wzbogacać zbiory cennych przedmiotów - milczących świadków historii naszego miasta, sąsiedztwa czy wreszcie rodzin. Przedmioty z kołobrzeskim rodowodem coraz rzadziej stają się przedmiotem wymiany, w miarę zmniejszania ilości odnajdywanych "skarbów” z dawnych lat - dla nich jest miejsce w kołobrzeskim muzeum, do którego trafiła część kolekcjonerskich pamiątek oraz wśród najściślej strzeżonych rodzinnych pamiątek Kołobrzeżan, w tym również kołobrzeskich kolekcjonerów. Alejka Kolekcjonerska stwarza możliwość docierania do takich przedmiotów przez kontakt z powracającymi do miasta jego dawnymi mieszkańcami czy ich rodzinami. Jest również doskonałą okazją do nabycia oryginalnej pamiątki z Kołobrzegu. W tym roku Alejka Artystyczna odbywała się od 19 czerwca do 13 września. Od stycznia do połowy marca w holu RCK odbywały się również Giełdy Staroci.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x